متخصص دعاوی ارثی، ملکی و قراردادها

سمیه خدایی پور

درباره من

هو الوکیل
اینجانب سمیه خدایی پور وکیل پایه یک دادگستری  تخصصا در زمینه دعاوی ملکی، دعاوی مربوط به قراردادها و دعاوی مربوط به ارث مشغول به فعالیت هستم.

اینجانب فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد از حقوق عمومی دانشگاه شیراز در سال ۱۳۹۲ هستم.

مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۹۰ از دانشگاه شهید چمران اهواز اخذ نمودم.

از سال ۱۳۹۲ بعد از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی‌ارشد به‌عنوان مدرس مدعو در دانشگاه پیام‌نور شهرستان دره‌شهر مشغول به تدریس دروس تخصصی حقوق در مقطع کارشناسی بوده ام.

بعد از قبولی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در سال ۱۳۹۶ و اخذ پروانه وکالت از این مرکز مشغول فعالیت هستم.

 

فعالیتم را به‌صورت تخصصی در زمینه املاک و قراردادها و دعاوی ارثی به دلیل علاقه‌ وافر به این حوزه انتخاب نمودم. با عنایت به اینکه حقوق دنیایی گسترده‌ است وکالت در آن  به‌صورت عمومی موجب می‌گردد اشراف کامل بر موضوعات حاصل نگردد و ازآنجایی‌که هر دعوائی صرفاً یک‌بار مورد بررسی قرار می‌گیرد عدم آگاهی به فنون و نکات ریز و جزئیات  منجر به تضییع حقوق افراد می گردد پس منطقی است که وکلا تمرکز و فعالیت خود را صرفاً در یک موضوع یا نهایتاً چند موضوع از مسائل حقوقی بر اساس علاقه و توانایی های خود قرار دهند تا بر تمام جوانب،مسائل و ریزه‌کاری‌های آن موضوع اشراف پیدا نمایند و با اطمینان کامل به علم و اطلاعات حقوقی و تجربیات خویش پرونده‌ را با موضوعات مربوط به تخصص خود انتخاب نموده و از این طریق حداکثر موفقیت کاری و رضایت حاصل شود.

لذا اینجانب هم در راستای علاقه‌ام به این حوزه و هم به دلیل پیچیدگی  موضوعات مربوط به دعاوی ملکی و قراردادها و به چالش کشیدن خود و هم به این دلیل که افراد زیادی به دلیل عدم آگاهی از مسائل حقوقی حق خویش را تضییع نموده اند که شنیدن آنها موجب تالم خاطر اینجانب می گردد در نهایت این حوزه را به‌صورت تخصصی انتخاب نمودم. با توجه به مطالعات ، علم ،تجربیات، مسئولیت پذیری همراه با پیگیری های مصرانه ام در این حوزه تاکنون پرونده‌هایی را به سرانجام رساندم که سایر همکاران محترمم به دلیل چالشی بودن این امور و ترس از شکست از قبول آن‌ها امتناع نموده اند .

خدا را شاکرم که موکلینم تاکنون از عملکرد اینجانب بسیار راضی بوده‌اند و با خرسندی از نتیجه ی کار و  علم،تجربه،نحوه برخورد و پیگیر بودنم نسبت به بنده حسن نظر داشته اند و مکررا افراد دیگری راجهت مراجعه به اینجانب معرفی نموده اند.

دغدغه اینجانب ارائه بهترین دفاع در جهت احقاق حقوق موکلین با توجه به علم و آگاهی در این‌مورد بوده و هست و هر آنچه که از لحاظ علمی لازمه دفاع می باشد بدون کوچکترین اهمال در جهت دفاع از موکلینم با جدیت و قاطعیت ارائه می‌دهم و در این مسیر هیچ‌گونه لغزش و اهمالی نداشته و ندارم .

توصیه من به هم‌وطنانم این است که در صورت مواجه شدن با مسائل حقوقی و با توجه به تخصصی بودن موضوعات هیچ‌گاه بدون مشورت با وکلای دادگستری  اقدامی را انجام ندهند و فرصت‌های احقاق حقوق خود را به دلیل بی‌توجهی به این امر مورد تضییع قرار ندهند و موضوعات خود را به وکلای متخصص که عمر خود را صرف مطالعه و کسب تجربه در این‌مورد نموده‌اند بسپارند امید است با اتکا به ارجاع هر موضوع به متخصص آن شاهد کمتر شدن پرونده‌های مفتوح در دادگستری ها باشیم .

اعتقاد اینجانب این می‌باشد که هر پرونده یک راه‌حل حقوقی و قانونی دارد و هیچ پرونده‌ ای بدون نتیجه‌ وجود نخواهد داشت صرفاً آنچه که لازم است اشراف کامل بر قواعد حقوقی در زمینه دعاوی مطروحه و مسئولیت پذیری و پیگیری مصرانه می‌باشد لذا به هم‌وطنان این اطمینان خاطر را می‌دهم که با خیال آسوده موضوعات چالشی و مسائل حقوقی که دامن‌گیر آن‌ها گردیده اینجانب بسپارند.